Веселин Вујовиќ во елемент: Умри да ти е**м животот, умри да не те гледам

76

Стратегот на ППД Загреб, Веселин Вујовиќ уште еднаш го покажа својот темперамент при еден тајм-аут на средбата против Мешков Брест.

Неговиот тим беше во постојана негатива, а на тајм-аутот контроверзниот тренер со непристојни зборови и висок тон се обрати кон еден од своите играчи.

– Умри да ти е**м животот, умри да не те гледам, – викаше Вујовиќ по својот играч Марко Паниќ.

Инаку на овој натпревар кој ППД Загреб го загуби со 33:29 шанса за настап доби и нашиот Ненад Костески кој постигна три погодоци од четири обиди.