Почетна тагови Латрел Спривел

таг: Латрел Спривел

Ретро NBA-Роберт Хори = Човекот кој не знаеше за притисок

Роберт Кит Хори, роден на 25-ти Август 1970 година во Харфорд Каунти (Мериленд). Своите спортски почетоци ги прави во средното училиште Андалузија (Алабама) каде...

Ретро NBA-Алан Хјустон = шутер како од кошаркарски учебник

Алан Вејд Хјустон, роден на 20-ти Април 1971 година во Луивил (Кентаки). Почетоците Своите кошаркарски почетоци, Хјустон ги прави во средното училиште Балард во Луивил...

Ретро NBA-Кариерата на Маркус Кемби

Маркус Дион Кемби, роден на 22 Март 1974 во Харфорд, Конектикат. Уште во средошколските денови Кемби го покажа својот потенцијал. На универзитетот Масачусец ја воодушеви...

Ретро NBA-Енергијата и интензитетот на Џон Старкс

Џон Левел Старкс е роден и израснат во Тулса (Оклахома). Кошаркарските почетоци ги прави во средното училиште Централ пред да пристапи на универзитетот Роџер Стејт....

NBA колумна на Димитар Младеновски-Бестрашниот Латрел Спривел

Една од најинтересните NBA приказни. Играчот кој на многумина беше вистински миленик. Несекојдневен, атрактивен, мулти талентиран и ексцентричен. Следува осврт на кариерата на уникатниот Летрел Спривел. Почетоците Роден на...
Скопје
clear sky
30.8 ° C
30.8 °
30.8 °
48 %
3.1kmh
0 %
Tue
36 °
Wed
35 °
Thu
32 °
Fri
33 °
Sat
35 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО