Почетна тагови куќа

таг: куќа

Трагедија во Кисела Вода: Жена се онесвести во обид да спречи...

На улицата Димо Хаџи-Димов се случуваше вистинска драм, соседите не дозволуваа багерот да ја сруши куќата на чие место треба да се гради станбена...

Кара и Попи Делевињ се цимерки, а вака изгледа нивниот необично...

Како изгледа домот од соништата во Лос Анџелес кој го уредиле двете сестри, кои се воедно манекенки од Британија? Како шарена џунгла! “Architectural Digest” “ѕирна”...

Сигурно сте ја забележале оваа куќа на Кале, дали знаете чија...

На почетокот на улицата Самоилова на скопското Кале се наоѓа куќата на познатиот уметник Никола Мартиноски.  Мартиноски е роден е во Крушево во 1903 година, дипломирал на Школата за убави...
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
clear sky
27 ° C
27 °
27 °
51 %
2.1kmh
2 %
Tue
25 °
Wed
33 °
Thu
33 °
Fri
34 °
Sat
32 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО