Почетна тагови куќа

таг: куќа

Кара и Попи Делевињ се цимерки, а вака изгледа нивниот необично...

Како изгледа домот од соништата во Лос Анџелес кој го уредиле двете сестри, кои се воедно манекенки од Британија? Како шарена џунгла! “Architectural Digest” “ѕирна”...

Сигурно сте ја забележале оваа куќа на Кале, дали знаете чија...

На почетокот на улицата Самоилова на скопското Кале се наоѓа куќата на познатиот уметник Никола Мартиноски.  Мартиноски е роден е во Крушево во 1903 година, дипломирал на Школата за убави...
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
overcast clouds
1 ° C
2 °
-0.6 °
64 %
5.7kmh
90 %
Mon
4 °
Tue
4 °
Wed
7 °
Thu
8 °
Fri
6 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО