Почетна тагови икона

таг: икона

Ретро NBA-Коби Брајант против Мајкл Џордан во “градот на ангелите” (ВИДЕО)

На денешен ден се случи долго посакуваниот дуел. На 14 Февруари 2003 година, Мајкл Џордан со својот Вашингтон Визардс гостуваше кај Коби Брајант и Лос...

NBA-Ново рекордно достигнување на “Кралот” (ВИДЕО)

Го издвојуваме најинтересното од синоќешните натпревари. Лос Анџелес Лејкерс гостуваше во "Медисон Сквер Гарден" на дуел со Њу Јорк Никс. Натпреварот беше неизвесен до самиот крај...

Американскиот рапер Кајне Вест стана православен па објави икона од Свети...

Раперот Канје Вест, сопруг на старлетата Ким Кардашијан, кој неодамна се кандидираше за Претседател на Америка, а подоцна кандидатурата му беше одбиена, не престанува...

NBA колумна на Димитар Младеновски–Најдоброто од Ален Ајверсон (ВИДЕО)

Ако се спомне името на Ален Ајверсон, за огромен број кошаркарски фанови, асоцијацијата е единствена. ИКОНА! Во 1996 година, во NBA се појави молневито брзо младо...
Скопје
clear sky
38.8 ° C
38.8 °
38.8 °
24 %
2.1kmh
0 %
Sat
40 °
Sun
41 °
Mon
41 °
Tue
43 °
Wed
43 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО