Почетна тагови храна

таг: храна

Намирници кои ја зголемуваат плодноста

Првиот чекор кон здрав репродуктивен систем е одржување на рамнотежа на хoрмоните. Иако многу фактори влијаат на можноста да ја добиете улогата родител, здравиот...

8 научни факти дека ОВЕСОТ е најдобриот доручек!

Oвесот се вбројува во најздравите житарки што воопшто можете да ги најдете на пазарот. Тој е навистина богат извор на микро и макронутриенти. Тој е исто...

ОД ПРВИ ЈАНУАРИ, ОД 18 НА 10 ОТСТО ЌЕ СЕ НАМАЛИ...

Храната и пијалоците кои се служат во ресторани и кафулиња ќе се даночат по нова повластена стапка. Како што најави денеска премиерот Зоран Заев, наместо сегашната...

Научниците открија што е заедничко за земјите во кои има најмала...

Француските научници дошле до заклучок дека во многу земји смртноста од Ковид-19 е пониска поради специфичностите на нивната национална кујна. Истражувањето покажало дека одредена храна, доколку...

Мајка во пакет за храна за синот се обидела да прошверцува...

Од штипскиот затвор вчера до СВР Штип пријавиле дека во пакет наменет за затвореникот Х.В., кој го донела неговата мајка Б.В., службени лица пронашле...

Веге бургери со тиквичка

Летно, свежо и супер вкусно! Во нашата кујна ги припремивме највкусните веге бургери со тиквичка. Рецепт кој вреди да се направи и дегустира. Тиквичките се...

5 видови на храна кои треба да ги избегнувате при настинка...

Течење на носот, гребење на грлото и непрестано кивање, звучи како досадна настинка. Можеби немате апетит на мечка, но сепак треба да јадете нешто....

Неколку намирници кои слободно може да ги искористите откако ќе им...

Но, дел од нив не му штетат на организмот дури и кога ќе помине нивниот рок. Тој не секогаш е показател на квалитетот на...

Еден близнак јадел само веганска храна, другиот консумирал месо – по...

Некои тврдат дека предностите на веганската исхрана се огромни, а други велат дека на организмот му е потребно месо. Идентичните близнаци Хуго и Рос...

КАДЕ Е ПОЕВТИНО: ВО МАКЕДОНИЈА ИЛИ ВО ГЕРМАНИЈА?

Нашиот заклучок: без оглед на огромната разлика во животниот стандард и просечната плата, цените во Германија во најголем дел се поевтини. Во Македонија осетно...
Скопје
clear sky
29.8 ° C
29.8 °
29.8 °
48 %
1kmh
0 %
Thu
33 °
Fri
26 °
Sat
29 °
Sun
32 °
Mon
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО