Почетна тагови Хорнетс

таг: Хорнетс

NBA колумна на Димитар Младеновски-Потенцијалот и кариерата на Дерик Колмен

Дерик Деметриус Колмен, роден 21-ви Јуни 1967 година во Мобајл (Алабама). Израснат е во Детроит (Мичиген) каде ги прави своите кошаркарски почетоци, во средното...

NBA-Сите трампи на едно место

Синоќа заврши преодниот рок во NBA. Ви ги претставуваме сите трансфери на играчи кој се случија. Лос Анџелес Клиперс го испрати Реџи Џексон во Шарлот...

Едно од најдобрите забивања на сите времиња кое сите го забораваат...

Во текот на годините сме биле сведоци на фантастични забивања и акробатски потези речиси секоја вечер. Убавината која ја носи оваа игра во секој...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Профил на Лери Џонсон (ВИДЕО)

Лоренс Демитрик Џонсон од Далас (Тексас). “Ел Џеј” или  “Grandmama”, боксерот кој ракавиците ги замени сo борба под обрачите. Крило од 200 сантиметри а...
Скопје
clear sky
38.8 ° C
38.8 °
38.8 °
29 %
2.1kmh
0 %
Sat
39 °
Sun
36 °
Mon
34 °
Tue
34 °
Wed
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО