Почетна тагови хондурас

таг: хондурас

Бокс корнер со Димитар Младеновски – Гордоста на Бруклин (ВИДЕО)

Од ризницата на таленти кој ни дошле од (легендарниот) Бруклин, во моментов сме сведоци на (можеби) најуникатната. Теофимо Андрес Лопез Ривера, за многумина, е...

Вака се бори против крадење на државата: Поранешната прва дама Хондурас...

Поранешната прва дама, Хондурас Роса Елена Бонила (52), денеска била осудена на 58 години затвор, поради тоа што присвоила околу 600.999 долари државни средства...
Скопје
clear sky
34.8 ° C
34.8 °
34.8 °
36 %
5.1kmh
0 %
Thu
33 °
Fri
38 °
Sat
39 °
Sun
38 °
Mon
35 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО