Почетна тагови холандија

таг: холандија

Италианскиот “Златан” (ВИДЕО)

Џанлука Скамака или “Италианскиот Златан Ибрахимович”. Играч од младинската школа на Рома кој уште како тинејџер важеше за еден од најсветлите "бисери" во Италија. Интересен...

Каков татко = таков син

Каков татко, таков син. Шекил Ван Перси (синот на легендарниот холандски репрезантативец Робин Ван Перси) го потпиша својот прв професионален договор. Тимот кој ќе ја има...

Гинеколог од Холандија ги затруднувал пациентките без да знаат

Гинеколог во Холандија,кој сега е починат, со својата сперма вештачки оплодил жени кои сметале дека донаторот е анонимен, и со тоа станал биолошки татко...

“Отидов гола во сауна во Холандија со мојот дечко. Тоа беше...

Она што е незамисливо за повеќето други Европејци е сосема нормално за Холанѓаните. И знаете што - тие се во право! Сејди Вајтлукс пишува за...

Страшно барање на партијата на холандскиот премиер: Кој спасува мигранти давеници,...

Владејачката холандска народна партија за слобода и демократија "VVD" на премиерот Марк Руте, бара воведување на затворски казни за спасување на животи на море. "Идеалистите"...

Холандска истрага: Тројца Руси и еден Украинец виновен за рушењето на...

Холандските инспектори обвиниле четири мажи, тројца Руси и еден Украинец, за убиство поради рушењето на авионот на "Malaysia Airlines" во источна Украина во 2014-та...

Холанѓаните од државата добиваат пари за секој извозен километар со велосипед

Додека кај нас велосипедистите сонуваат за подобри услови и патеки на кои нема да си го ризикуваат животот, Холандија, која веќе има повеќе велосипеди...
Скопје
clear sky
34.8 ° C
34.8 °
34.8 °
36 %
5.1kmh
0 %
Thu
33 °
Fri
38 °
Sat
39 °
Sun
38 °
Mon
35 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО