Почетна тагови хамилтон

таг: хамилтон

Хамилтон: Не очекував таков пад од Ферари

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон призна дека не очекувал таков разочарувачки крај на сезоната за тимот на Ферари. Британецот по трката одржана викендот, ја зголеми...

Хамилтон и Ботас најбрзи на првиот тренинг во Јапонија

Луис Хамилтон со Мерцедес заврши на чело на првиот слободен тренинг пред Големата награда на Јапонија, откако беше побрз за речиси половина секунда од...
Скопје
clear sky
26.8 ° C
26.8 °
26.8 °
54 %
1kmh
0 %
Thu
33 °
Fri
26 °
Sat
29 °
Sun
32 °
Mon
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО