Почетна тагови годишнина

таг: годишнина

Пред 19 години Русите го жртвуваа екипажот на Курск: 118 членови...

Пред 19 години, на 12-ти август сеизмолошкиот институт на Аљаска забележа потрес од 4,2 степени по Рихтер. Иако сите мислеле дека станува збор за...

Скопје одбележува 56 години од катастрофалниот земјотрес

Скопје со повеќе активности и манифестации одбележува 56 години од катастрофалниот земјотрес во 1963 година, во кој 1.070 луѓе го загубија животот, а 3.000...

Петнаесет години од смртта на претседателот Борис Трајковски

Денеска ќе бидат одбележани 15 години од смртта на поранешниот претседател Борис Трајковски, кој загина во авионска несреќа кај Ротимље во близина на Мостар.
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
clear sky
3 ° C
3 °
3 °
74 %
2.1kmh
0 %
Fri
21 °
Sat
19 °
Sun
19 °
Mon
19 °
Tue
19 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО