Почетна тагови ѓорѓија сајкоски

таг: ѓорѓија сајкоски

Кој е Ѓорѓија Сајкоски – новоизбраниот генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ?

Централниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ, по предлог на претседателот на партијата Христијан Мицковски, вчера го изгласа Ѓорѓија Сајкоски за нов генерален секретар на партијата. Инаку, Ѓорѓија...

ЦК на ВМРО-ДПМНЕ го избра Ѓорѓија Сајкоски за нов Генерален секретар

Синоќа при заседавањето на Централниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ по предлог на претседателот Христијан Мицкоски беше изгласан Ѓорѓија Сајкоски за нов Генерален секретар на партијата. Ѓорѓија...
Скопје
clear sky
38.8 ° C
38.8 °
38.8 °
24 %
2.1kmh
0 %
Sat
40 °
Sun
41 °
Mon
41 °
Tue
43 °
Wed
43 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО