Почетна тагови Франк Кеси

таг: Франк Кеси

Френк Кеси од Милано се сели во Барселона

Френк Кеси е нов играч на Барселона. Репрезентативецот од Брегот на Слоновата коска потпиша четиригодишен договор. Во Каталонија доаѓа како слободен играч по фантастичните игри...
Скопје
clear sky
30.8 ° C
30.8 °
30.8 °
45 %
4.6kmh
0 %
Thu
29 °
Fri
38 °
Sat
39 °
Sun
37 °
Mon
33 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО