Почетна тагови еуролига

таг: еуролига

Претставување на најдоброто од Европа (ВИДЕО)

Пред нас е нова сезона во најквалитетно европско натпреварување, Евролигата. Во текот на летниот преоден рок бевме сведоци на многу промени и драстични поместување во...

Реал Мадрид го врати својот “кралски плеј” (ВИДЕО)

Серхио Родригез се врати во Реал Мадрид. Двократниот евролигашки шампион, повторно ќе го облече дресот на "кралскиот клуб" по шест годишна пауза. 36-годишниот ветеран кариерата...

Партизан го “зграби” грчкиот MVP (ВИДЕО)

Јоанис Папапетру пристигнува во Белград! На силно инсистирање на првиот човек на Партизан, Предраг “Саша” Данилович и на легендарниот тренер Жељко Обрадович, пристигнува еден од...

Виртус Болоња прави сериозно силен тим

По освојувањето на Еврокупот, тимот на Виртус Болоња обезбеди место во Евролигата за следната сезона по 14 годишна пауза. Италијанскиот гигант за следното првенство ќе...

Сензационална најава: Евролигата ќе се доигра на само 200 километри од...

Без разлика што веќе речиси два месеци е во прекин поради пандемијата со коронавирусот, челниците на Евролигата сѐ уште не се откажуваат од довршувањето...
Скопје
clear sky
30.8 ° C
30.8 °
30.8 °
48 %
3.1kmh
0 %
Tue
36 °
Wed
35 °
Thu
32 °
Fri
33 °
Sat
35 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО