Почетна тагови ерменија

таг: ерменија

Македонски фудбалер со сопругата и бебето побегнаа од Ерменија – тој...

Европа ја тресе нова војна. Ерменија и Азербејџан го активираа воениот конфликт и ги стопираа сите активности во земјите. Засегната е и најважната споредна...

“Не се мешајте, 30 години молчевте”! Ердоган со јасна порака до...

Турскиот претседател Речеп Тајип Ердоган се спротивставил на мешањето на САД, Русија и Франција во судирот околу Нагорно-Карабах, откако лидерите на тие три земји...

Синот на ерменскиот премиер оди во војна! Мајка му го испратила...

Сопругата на премиерот на Ерменија, Ана Хакобиан, рекла дека нема ништо поплеменито од тоа да се даде животот за татковината. Тоа го кажала во...

Следи нов Чернобил ако Азербејџан ги оствари заканите против Ерменија

Жестокиот конфликт за Нагорно-Карабах би можело да доведе до нуклеарна катастрофа. Една од потенцијалните мети на евентуален напад од азербејџанските сили врз Ерменија би можела...

Соборен авион на азербејџанските сили, убиени се уште 26 ерменски војници

Властите во регионот Нагорно-Карабах во Азербејџан, каде живее мнозинство ерменско население, соопштија дека загинаа уште 26 нивни војници. Ерменските и азербејџанските сили неколку дена...

Ерменија прогласи воена состојба во Нагорно –Карабах, ЕУ бара итен прекин...

Прогласена воена состојба во Ерменија по жестокиот судир со Азербејџанските воени сили на граничниот регион помеѓу двете земји Нагорно-Карабах. Пресметката која започна вчера изутрина се...

Барсегјан: Скопје, ми фалеше!

Првиот предизвик за Македонија во новата сезона од Лигата на нации ќе биде репрезентацијата на Ерменија. Гостинот е во нашиот главен град, а во него има и...
Скопје
scattered clouds
24.8 ° C
24.8 °
24.8 °
69 %
2.1kmh
40 %
Fri
40 °
Sat
35 °
Sun
39 °
Mon
36 °
Tue
26 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО