Почетна тагови Ерик Бледсо

таг: Ерик Бледсо

NBA-Голема трампа помеѓу Њу Орлеанс и Портланд

Еден од најдобрите бековски тандеми во последните 10 години е раздвоен. Си Џеј МекКалум го напушта Портланд, и неговиот голем пријател Демиен Лилард. "Блејзерси" го...

NBA-Биковите фуриозно низ Калифорнија (ВИДЕО)

Интересен дуел помеѓу два тима со високи амбиции. Рано сабајлево, Лос Анџелес Клиперс го пречека Чикаго Булс, во "Стејплс" центарот.Помалиот тим од "Ел-Еј", сезоната...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Трансфер треската продолжува

Сведоци сме на исклучително возбудлив период на трансфер пазарот во NBA лигата. Следува осврт на неколку размени кој можат да имаат огромно значење за...
Скопје
clear sky
38.8 ° C
38.8 °
38.8 °
24 %
4.1kmh
0 %
Sat
39 °
Sun
41 °
Mon
41 °
Tue
43 °
Wed
43 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО