Почетна тагови џон ленон

таг: џон ленон

Џон Ленон: „Животот е она што ти се случува додека ти...

Џон Ленон е еден од најпознатите музичари на сите времиња. Неговиот живот прерано беше одземен откако беше убиен од еден свој обожавател....
Скопје
clear sky
29.8 ° C
29.8 °
29.8 °
48 %
1kmh
0 %
Thu
33 °
Fri
26 °
Sat
29 °
Sun
32 °
Mon
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО