Почетна тагови џим кери

таг: џим кери

Алек Болдвин и Џим Кери во улога на Трамп и Бајден,...

Холивудските ѕвезди Алек Болдвин и Џим Кери, докажаа дека во својата професија се врвни професионалци, направија урнебесна емисија со имитација на ТВ дуелот меѓу...

Погледнете го првиот настап на Џим Кери на ТВ: Имитацијата на...

Снимката од 1983-та година од славниот холивудски актер му покажала на светот дека тој е мајстор на имитација. Веќе децении наназад Џим Кери (57) важи...
Скопје
clear sky
34.8 ° C
34.8 °
34.8 °
36 %
5.1kmh
0 %
Thu
33 °
Fri
38 °
Sat
39 °
Sun
38 °
Mon
35 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО