Почетна тагови дожд

таг: дожд

ВОНРЕДНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Силен северен ветер со брзина до 90 километри...

Синоптичарите најавуваат променливо облачно со локален пороен дожд и грмежи во текот на претпладневните часови. Ќе почне да дува силен северен ветер, најпрво во...

ПОПЛАДНЕ НЕ ИЗЛЕГУВАЈТЕ ОД ДОМА- не очекува нестабилно време со пороен...

Попладне на места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Нестабилноста ќе се задржи и во вечерните часови, информираат од УХМР. Максималната температура ќе...

Од утре пороен дожд, а од четврток намалување на температурите

Поројни врнежи со грмежи и силен ветер од утре попладне, а заладување за пет до осум степени од четврток, најавува УХМР. Според Управата, утре попладне...

Денеска не излегувајте од дома- еве кога пристигнува невремето

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи. На места процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме...

Претпладне сончево, попладне пороен дожд и грмежи- еве до кога ќе...

Времето претпладне ќе биде сончево со умерена облачност, а попладне ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме со...

Последна променлива недела: По викендот пекол во Македонија со над 40...

Натпросечно топли денови со услови во попладневните часови за поинтензивни врнежи и процеси кои во некои места ќе бидат поизразени во форма на невреме....
Скопје
clear sky
30.8 ° C
30.8 °
30.8 °
48 %
3.1kmh
0 %
Tue
36 °
Wed
35 °
Thu
32 °
Fri
33 °
Sat
35 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО