Почетна тагови доктор

таг: доктор

Марјан Божиновски: Има потенцијален лек за вирусот – властите треба да...

Марјан Божиновски е доктор на технички науки. Докторирал во 2004 година на Aalborg Universitet, Данска, во рамките на институтот за електронски системи. Во рамките...

Стигна итно известување за „лошата здравствена состојба“ на Трамп! Проговоре и...

Вчера, докторот на американскиот претседател Доналд Трамп ја открил здравствената состојба на претседателот и способноста да ги извршува своите должности, откако се прошири веста...

Лекарот на ТИТО ги открива последните зборови: Маршалот лежел на смртна...

Д-р Миломир Станковиќ, личен доктор на Јосип Броз Тито додека маршалот беше на лекување во болницата во Љубљана, важеше е еден од ретките живи...

Најпознатиот доктор на светот тврди: „Појадокот е зло, дајте му го...

Кардиохирургот од Министерството за здравство на Руската Федерација тврди дека сето она што сме го знаеле за здравата исхрана е лага Славниот руски кардиохирург Лео...

Почина доктор од Тетово, прв лекар жртва на коронавирусот

Во ГОБ ,,8 Септември”, на 64 годишна возраст, почина д-р Арификмет Деари, уролог од Тетово. Д-р. Деари беше хоспитализиран заради невролошки проблеми, но и...

Др. Вело Марковски: Вирусот до сега требаше да спласне – собирите...

Последниот месец кај нас започна таканаречениот втор или продолжение на првиот бран од кризата со пандемијата со корона вирусот. Нашите здравствени власти, кои на...

Несторовиќ повторно со оригинална изјава: Сигурен сум дека имав корона, но...

Професор др Бранимир Несторовиќ, член на кризниот штаб за борба против Ковид-19, изнел шокантна информација дека го прележал коронавирусот. Гостувајќи во една емисија признал и...

Академикот и неврохирург Смејанович (81) по 3.000 операции открива: Ова е...

Кога станува збор за хирургија, неврохирургијата го зазема второто место според сложеноста, веднаш позади кардиохирургијата. До операција на мозокот најчесто доаѓа поради големи повреди, анеурезма...

Босанскиот доктор повторно го насмеа Балканот: “Најдобро би било да го...

Д-р Емир Солаковиќ ѝ стана познат на балканската јавност по брутално искрениот одговор на тоа што претставува здравиот живот. Тој во март оваа година, во...
Скопје
clear sky
39.8 ° C
39.8 °
39.8 °
25 %
2.6kmh
0 %
Mon
40 °
Tue
41 °
Wed
43 °
Thu
42 °
Fri
41 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО