Почетна тагови доха

таг: доха

Најубав, најчист и најбезбеден град на светот – чудо во кое...

Запознајте го градот кој што е еден од омилените меѓу луѓето ширум светот затоа неретко многу од нив одлучуваат својата среќа да ја побараат...

Доха ги фарба улиците во сина боја, а причината ќе ги...

Градската управа на главниот град на Катар, Доха, започнала да ги фарба градските улици во сина боја, во рамки на пилот проектот за борба...
Скопје
scattered clouds
24.8 ° C
24.8 °
24.8 °
69 %
2.1kmh
40 %
Fri
40 °
Sat
35 °
Sun
39 °
Mon
36 °
Tue
26 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО