Почетна тагови Дионтеј Вајлдер

таг: Дионтеј Вајлдер

БОКС КОРНЕР-Се врати “Бронзениот бомбардер” (ВИДЕО)

Дионтеј Вајлдер се врати во рингот. Синоќа во преполниот "Барклеј центар" во Бруклин, "Бронзениот бомбардер" го потсети Светот на својата разорно силна десна рака. Во...

Бокс корнер-Тајсон Фјури доминираше пред преполниот “Вембли”

Во една од највозбудливите борби годинава, актуелниот линеарен шампион Тајсон Фјури го задржа својот трон. "The Gypsy king" успеа да го порази својот сонародник Дилиан...

Бокс корнер со Димитар Младеновски-Една од највозбудливите борби до сега

Рано сабајлево, бевме сведоци на една од највозбудливите борби до сега. Тајсон Фјури дојде до својата втора последователна победа во третиот дуел со Дионтеј...

Бокс корнер со Димитар Младеновски-“Бомбардерот” од Алабама (ВИДЕО)

Дионтеј Вајлдер, според многумина е боксерот со најсилен удар на сите времиња. За боксерските експерти, тој епитет е дискутабилен. Но, секако дека разорната десна рака на...
Скопје
scattered clouds
12.8 ° C
12.8 °
12.8 °
76 %
0kmh
40 %
Fri
13 °
Sat
17 °
Sun
12 °
Mon
7 °
Tue
7 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО