Почетна тагови Дилон Брукс

таг: Дилон Брукс

NBA-Европски ѕвезди за прв пат помеѓу најсилните

Продолжуваме со најинтересните промени низ NBA тимовите. Две европски ѕвезди (најпосле) се селат преку “барата”. Ланскиот најкорисен играч во Евролигата, Саша Везенков пристигнува во Сакраменто Кингс....

NBA-Мемфис го освои Минеаполис (ВИДЕО)

Последниот патник во полуфиналето на конференциите е тимот на Мемфис Гризлис. На гостувањето во "Таргет" центарот Минесота беше совладана со 114:106 и со конечни 4:2...

NBA-Мемфис од “загубен” меч до огромен триумф (ВИДЕО)

На дуелот помеѓу Мемфис Гризлис и Минесота Тимбервулвс бевме сведоци на нешто што ретко се гледа. Младите "волци" фуриозно го започнаа натпреварот со 11:0 и...

NBA-Младите гризли мечки гладни за успех (ВИДЕО)

Младите гризли мечки ја потврдија прекрасната сезона која ја имаат. На синоќешниот дуел со Њу Орлеанс Пеликанс, Мемфис извојува висока победа (141:114) и ја потврди...

NBA со Димитар Младеновски-Драматична и тензична неделна вечер (ВИДЕО)

Интересна NBA вечер сочинета од 4 плејоф дуели. Најпрво, првопласираната Филаделфија по тешка и непоштедна борба успеа да го одбрани домашниот терен против тимот...
Скопје
scattered clouds
12.8 ° C
12.8 °
12.8 °
76 %
0kmh
40 %
Fri
13 °
Sat
17 °
Sun
12 °
Mon
7 °
Tue
7 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО