Почетна тагови Дилиан Уајт

таг: Дилиан Уајт

Бокс корнер-Тајсон Фјури доминираше пред преполниот “Вембли”

Во една од највозбудливите борби годинава, актуелниот линеарен шампион Тајсон Фјури го задржа својот трон. "The Gypsy king" успеа да го порази својот сонародник Дилиан...
Скопје
scattered clouds
6.8 ° C
6.8 °
6.8 °
87 %
1kmh
40 %
Fri
15 °
Sat
17 °
Sun
11 °
Mon
8 °
Tue
6 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО