Почетна тагови Дезмонд Бејн

таг: Дезмонд Бејн

NBA-Започнува преодниот рок

Ви го пренесуваме најинтересното од првиот ден на официјалното отварање на преодниот рок. -Кајри Ирвинг останува во Далас. За тригодишна верност ќе добие (цели) 126...

NBA-Портланд сеуште непоразен, Мемфис офанзивно импресивен (ВИДЕО)

Уште една возбудлива и интересна NBA вечер. Мемфис го пречека Бруклин во "Фед Екс" форум. Младите "гризли мечки" имаа поентерска експлозија во третата четвртина и постигнаа...

NBA-Мемфис го освои Минеаполис (ВИДЕО)

Последниот патник во полуфиналето на конференциите е тимот на Мемфис Гризлис. На гостувањето во "Таргет" центарот Минесота беше совладана со 114:106 и со конечни 4:2...

NBA-Мемфис и Минесота со уште еден драматичен дуел (ВИДЕО)

Најнеизвесниот двобој во првото коло на годинашниот плејоф дефинитивно е дуелот помеѓу Мемфис и Минесота. Во натпревар на кој во последната минута четири пати тимовите...

NBA-Мемфис од “загубен” меч до огромен триумф (ВИДЕО)

На дуелот помеѓу Мемфис Гризлис и Минесота Тимбервулвс бевме сведоци на нешто што ретко се гледа. Младите "волци" фуриозно го започнаа натпреварот со 11:0 и...

NBA-Младите гризли мечки се најопасниот тим во моментов (ВИДЕО)

Едно од најпријатните изненадувања сезонава е младиот тим на Мемфис ГризлисПо синоќешниот триумф над Минесот Тимбервулвс (116-108) "гризли мечките" стигна до својата 11 победа...
Скопје
scattered clouds
6.8 ° C
6.8 °
6.8 °
87 %
1kmh
40 %
Fri
15 °
Sat
17 °
Sun
11 °
Mon
8 °
Tue
6 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО