Почетна тагови Денис Шродер

таг: Денис Шродер

NBA-Победничката серија на “Гризлис” прекината во “Ел-Еј” (ВИДЕО)

Синоќа се одигра исклучително интересен меч помеѓу Лос Анџелес Лејкерс и Мемфис Гризлис. Гостите од Тенеси допатуваа со серија од 11 победи по ред. "Лејкерси" одиграа...

NBA-“Лејкерси” во победничка серија (ВИДЕО)

Лос Анџелес Лејкерс (конечно) влезе во победничка серија. Поранешниот шампион на домашен терен ја совлада Атланта Хоукс со убедливи 130:114 со што стигнаа до четвртата...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Интернационални селтикси

Бостон Селтикс претставува еден од најинтересните тимови во лигата. Состав пополнет со квалитетни играчи на секоја позиција и со исклучително светла иднина. Единствено прашање...
Скопје
scattered clouds
6.8 ° C
6.8 °
6.8 °
87 %
1kmh
40 %
Fri
15 °
Sat
17 °
Sun
11 °
Mon
8 °
Tue
6 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО