Почетна тагови Дени Ејнџ

таг: Дени Ејнџ

Ретро NBA-Роберт Хори = Човекот кој не знаеше за притисок

Роберт Кит Хори, роден на 25-ти Август 1970 година во Харфорд Каунти (Мериленд). Своите спортски почетоци ги прави во средното училиште Андалузија (Алабама) каде...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Феникс Санс (1992-1993)

Приказна за еден исклучително интересен тим. Состав кој вреди да се запамети. Шампионски кандитат со одлични играчи на секоја позиција. Супер ѕвезди...
Скопје
scattered clouds
6.8 ° C
6.8 °
6.8 °
87 %
1kmh
40 %
Fri
15 °
Sat
17 °
Sun
11 °
Mon
8 °
Tue
6 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО