Почетна тагови Дејвид Робинсон

таг: Дејвид Робинсон

Ретро NBA-Шоуто во “Аламо” 1996 година (ВИДЕО)

На денешен ден 1996-та година, се одигра All Star натпреварот во Сан Антонио. Пред преполниот "Аламодом" во кој собра преку 36000 гледачи, најдобрите од Истокот...

NBA-Донован Мичел постигна 71 поен!!! (ВИДЕО)

Новата година само што започна а веќе имаме едно фантастично поентерско достигнување. Рано утрово Кливленд Кавалирс го пречека Чикаго Булс. Во ултра ефикасен натпревар "Кавси" победија...

NBA-На денешен ден се случи битката во “Аламо” (ВИДЕО)

На денешен ден, се случи исклучително интересен дуел. На 22.11.1995, Чикаго Булс гостуваше на Сан Антонио Спарс. "Биковите" беа во обид да го вратат шампионскиот сјај,...

NBA-Натпреварот во забивање не ги оправда очекувањата (ВИДЕО)

Синоќа се одржа долгоочекуваниот натпревар во забивање на All-Star викендот во Кливленд. Најатрактивниот дел од саботната вечер воопшто не ги оправда очекувањата. Натпреварот доби многу...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Ловот над биковите во 1995-та (ВИДЕО)

На денешен ден, во 1995-та година (тогаш трикратниот шампион) Чикаго Булс го пречека еден од најголемите конкуренти за тронот, Сан Антонио Спарс. Натпреварот се одржа...

NBA колумна на Димитар Младеновски-“Адмиралот” Робинсон (ВИДЕО)

Дејвид Морис Робинсон. Центар со карактеристики на бек. Еден од најподвижните, најснаодливите како и најталентираните играчи кој стапнале на паркетот во ’90-тите. И покрај неговата височина од...

NBA колумна на Димитар Младеновски-Скандалозната вечер на Дејвид Робинсон (ВИДЕО)

Во историјата на кошарката, претставува редок случај некој играч да постигне 70 или повеќе поени на еден натпревар. Исклучително интересен е случајот од сезоната...
Скопје
scattered clouds
12.8 ° C
12.8 °
12.8 °
76 %
0kmh
40 %
Fri
13 °
Sat
17 °
Sun
12 °
Mon
7 °
Tue
7 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО