Почетна тагови црно море

таг: црно море

Ќе стане ли Турција како Норвешка – наоѓалиштето на природен гас...

Турското гигантското откритие на природен гас во Црното Море се проценува на 320 милијарди кубни метри и вреди 80 милијарди американски долари според тековните...

Ердоган: „Турција во Црното Море пронајде најголеми резерви на природен гас...

„Господ ни отвори една врата на друго место, и тоа во невидливо богатство. Турција во Црното Море пронајде најголеми резерви на природен гас во...

Пилот снимил пресметка над Црното море: Американскиот Посејдон одел кон руската...

Ловецот "Su-27" на дежурните воздухопловни сили на Јужниот воен округ на Русија бил кренат во воздух за да го пресретне американскиот извиднички авион "P-8A...
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
clear sky
12 ° C
12 °
12 °
87 %
0.5kmh
0 %
Wed
24 °
Thu
22 °
Fri
23 °
Sat
18 °
Sun
20 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО