Почетна тагови црно езеро

таг: црно езеро

Црното езеро на Шар Планина: Одзема здив на 2122 метри надморска...

Во Република Македонија има 25 од вкупно 39 планински глацијални езера на планината. Од нив дури 27 се на Шар Планина. Најголемо е Боговињското езеро,...
Скопје
clear sky
34.8 ° C
34.8 °
34.8 °
36 %
5.1kmh
0 %
Thu
33 °
Fri
38 °
Sat
39 °
Sun
38 °
Mon
35 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО