Почетна тагови цена

таг: цена

Повторно ќе има покачување на цената на струјата

Мепсо нема да се откаже од покачувањето на струјата. Од компанијата велат дека  електричната енергија не е социјална мерка и покрај тоа што има...

Цените на лежалките во Црна Гора поскапи од смештајот

Ни за време на бомбардирањето, ниту по земјотресот во 1979 година Црна Гора немала толку лоша туристичка сезона. Ова го тврди сопственичка на приватни...

Во Скопје шолја кафе од 10 денари ја плаќаме 100 –...

Леден чај, ладно макијато, нес-кафе, пиво, џус. Ова се некои од најбараните пијалаци во кафулињата во летниот период. А кога е топло, се пие...

Лавина реакции на социјалните мрежи по ставот на МЕПСО за електричната...

Лавина реакции на социјалните мрежи откако се увиде дека енергетските компании немаат намера да побараат нова одлука за цената на струјата и откако од...

ЕСМ: Нашата струја е за 55 отсто поевтина од струјата на...

АД ЕСМ напоменува и дека сите инвестиции, вклучувајќи ја изградбата и на обновливите извори на енергија, компанијата ги финасира од сопствени средства кои ги...

Заборавете на доларот, купувајте злато: Цената на скапоцениот метал ќе руши...

Тековната финансиска политика на американските власти ја поткопува довербата во доларот и ги принудува инвеститорите да купуваат злато. Ваквиот коментар го објави една од...

Грција: и до 80 евра за лежалка и чадор на плажа

Грција ги отворите плажите. Отворени се над 500 плажи кои се уредени со посебни правила. Топлото време ги измами грците да излезат масовно. Но, истовремено...

Цените на нафтата паднаа под 59 долари

Цените на нафтата на меѓународните пазари вчера паднаа под 59 американски долари, по влегувањето во сила на новите американски и кинески тарифи, предизвикувајќи загриженост...

Денес нови цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика денеска треба да ги соопшти новите цени на нафтените деривати. Минатата недела, цената на Еуросупер БС-95 беше зголемена за половина денар,...
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
overcast clouds
8.9 ° C
11 °
6.7 °
71 %
7.2kmh
90 %
Mon
12 °
Tue
5 °
Wed
4 °
Thu
5 °
Fri
-0 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО