Почетна тагови брод

таг: брод

Ердоган им нареди на генералите да потопат грчки брод или да...

Ердоган во неколку наврати им се закани на Грците во врска со спорот во Медитеранот. Германскиот весник „Велт“ објави шпекулации, повикувајќи се на воени извори...

Во Хрватска се појави новиот Тито!?

Претседателот на Република Хрватска, Зоран Милановиќ за приватна посета на албанскиот премиер Еди Рама ја користел моторната јахта Учка на хрватската морнарица и воен...

Форбс: Рускиот воен брод „Адмирал Нахимов“ е најмоќен на светот!!

Нуклераниот ракетен воен брод „Адмирал Нахимов“ по модернизацијата ќе биде најмоќниот воен брод на светот оценува американскиот магазин „Форбс“. Магазинот наведува дека модернизацијата на бродот...

Видео: Мистериозна структура на замрзнатиот континент

Што се крие на замрзнатиот Антарктик? На социјалните мрежи се дебатира за откритието на еден корисник нат која во близина на брегот на Антарктикот „пронашол“...

Мистериозниот брод на Тито – еден ден исчезнал од радарот, потрагата...

Овој брод со децении е мистерија, а истиот е изграден во Југославија, и тоа на бродоградилиштето каде што, како што се претпоставува некогаш работел...

„Кецашот“ од основно ќе ти стане директор, најодличниот ученик ќе мие...

Дојдено е такво време, богатите ќе се збогатуваат уште повеќе, сиромашните уште толку ќе осиромашуваат. „Кецашот“ од основно ќе ти стане директор. Најодличниот ученик ќе...

Победа за Салвини: Италија нема да прими брод со 160 мигранти!

Административниот суд во Рим синоќа одлучи дека бродот на шпанската хуманитарна организација “Open Arms” со 160 мигранти не смее да навлезе во италијанските територијални...

Приказната за албанската инвазија: Пред точно 28 години во Бари пристигнал...

Пред точно 28 години во италијанското пристаниште Бари пристигнал брод преполн со бегалци од Албанија, во потрага по подобар живот. Меѓутоа, малку кој од...

Најдолгата змија во Европа снимена во Хрватска како се обидува да...

Во Хрватска, во близина на островот Какан, туристи снимиле змија која плива во морето и се обидува да се качи на брод. Најверојатно станува збор...

Страшно барање на партијата на холандскиот премиер: Кој спасува мигранти давеници,...

Владејачката холандска народна партија за слобода и демократија "VVD" на премиерот Марк Руте, бара воведување на затворски казни за спасување на животи на море. "Идеалистите"...
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
scattered clouds
8 ° C
8 °
8 °
93 %
3.1kmh
40 %
Wed
11 °
Thu
13 °
Fri
14 °
Sat
9 °
Sun
14 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО