Почетна тагови босна

таг: босна

Новак Ѓоковиќ повторно ги посети пирамидите во Босна: Сега одеше бос...

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена оваа недела го посетија Сараево и останаа во БиХ неколку дена. Причината за неговото враќање...

Еве го детето кое плачеше за украдените капини

По текстот во босански „Аваз“ и разговорот со Селмир Шљивиќ, кој му помогнал на расплаканиот Зухдија Алиќ, бидејќи непознати мажи му ги украле капините кој ги...

Научниците открија што се наоѓа во подземните лавиринти на пирамидите во...

Анализата на професорот Љубе Ристовски се фоксуираше на невидливите фреквенции на сончевиот спектар од површината на ојектот. Тоа е нискорфреквенто инфрацрвено и високо фреквентно ултравиолетово...

Босанскиот доктор повторно го насмеа Балканот: “Најдобро би било да го...

Д-р Емир Солаковиќ ѝ стана познат на балканската јавност по брутално искрениот одговор на тоа што претставува здравиот живот. Тој во март оваа година, во...
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
overcast clouds
-2 ° C
-2 °
-2 °
79 %
0.9kmh
90 %
Wed
7 °
Thu
10 °
Fri
11 °
Sat
13 °
Sun
14 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО