Почетна тагови босна

таг: босна

Новак Ѓоковиќ повторно ги посети пирамидите во Босна: Сега одеше бос...

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена оваа недела го посетија Сараево и останаа во БиХ неколку дена. Причината за неговото враќање...

Еве го детето кое плачеше за украдените капини

По текстот во босански „Аваз“ и разговорот со Селмир Шљивиќ, кој му помогнал на расплаканиот Зухдија Алиќ, бидејќи непознати мажи му ги украле капините кој ги...

Научниците открија што се наоѓа во подземните лавиринти на пирамидите во...

Анализата на професорот Љубе Ристовски се фоксуираше на невидливите фреквенции на сончевиот спектар од површината на ојектот. Тоа е нискорфреквенто инфрацрвено и високо фреквентно ултравиолетово...

NBA со Димитар Младеновски-Враќањето на “Босанскиот Ѕвер”

Пред нецели две години, најдобриот босански играч, Јусуф Нуркич преживеа тешка повреда. Токму пред шокантната скршеница на ногата, Нуркич имаше исклучително успешна сезона. Еден...

Босанскиот доктор повторно го насмеа Балканот: “Најдобро би било да го...

Д-р Емир Солаковиќ ѝ стана познат на балканската јавност по брутално искрениот одговор на тоа што претставува здравиот живот. Тој во март оваа година, во...
Скопје
broken clouds
21.8 ° C
21.8 °
21.8 °
60 %
7.7kmh
75 %
Tue
23 °
Wed
21 °
Thu
19 °
Fri
20 °
Sat
21 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО