Почетна тагови американци

таг: американци

(Видео) Судир на светските суперсили – повредени четворица американски војници во...

Четворица американски војници се повредени по конфликт со руските војници во североисточна Сирија, јавуваат американските медиуми. Инцидентот се случил оваа недела. Војниците не претрпеле...

Русите и Американците за малку ќе се спукаа во Сирија!

Американскиот Совет за национална безбедност ги обвини руските војници за предизвикување инцидент во Сирија во кој настрадаа неколку американски војници. Руски автомобил удри во оклопно...

Американците забрзано се вооружуваат во пресрет на изборите!

Фајненшл тајмс известува за огромната побарувачка и рекорден профит за американските производители на оружје и муниција. Само во јули е забележан просечен раст од...

НИКОГАШ НЕМА ДА ИМ НАРЕДАМ НА АМЕРИКАНЦИТЕ ДА НОСАТ МАСКА, ВЕЛИ...

Доналд Трамп вети дека никогаш нема да им нареди на Американците да носат маска за да се спречи ширењето на коронавирусот. Неговите коментари уследија откако...
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
few clouds
13 ° C
13 °
13 °
82 %
1kmh
20 %
Wed
24 °
Thu
22 °
Fri
23 °
Sat
18 °
Sun
18 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО