Снимка која ги шокира скопјани: Маж става дете во контејнер за донации

90

Видео на кое се гледа како маж става дете во контејнер за донации во потрага по донирани средства се појави денеска на социјалните мрежи.

Настанот, како што се вели, во објавата се случил во близина на трговскиот центар „Сити мол“ во Карпош.