Скопјанец со „BMW“ удрил девојче и побегнал од местото на несреќата

59

Девојче е тешко повредено откако вчера во 18.10 чaсот на ул.„Лазар Трповски“ во Скопје на неа налета патничко возило „бмв“ со скопски регистарски ознаки.

Како што соопшти МВР, возилото управувано од Ш.Ф.(28) од Скопје, удрило во малолетен пешак од Скопје, по штотој го напуштил местото на незгодата.

Малолетничката била пренесена во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, каде од лекар ѝ биле констатирани тешки телесни повреди.

Увид на местото на незгодата извршила екипа од СВР Скопје.