Семејни фотографии што го покажуваат вистинското лице на саканата принцеза Дајана (ФОТО)

245

Можеби една од најсаканите британски принцези Дајана трагично загина во сообраќајна несреќа, а по многубројните шпекулации за неа, јавноста се воодушеви кога испливаа нови фотографии.

Новите фотографии откриваат дека принцезата во својот дом, каде што била опкружена со семејството, често се смеела и била убаво расположена, иако во јавноста често изгледаше отсутно и нерасположено.

View this post on Instagram

1994: A rare portrait of Princess Diana captured by French born celebrity photographer Patrick Demarchelier ■ 1994: صورة نادرة لﻷميرة ديانا بعدسة كاميرا مصور المشاهير الفرنسي الشهير باتريك ديمارشيليير ■ #princessdianaforever #humanitarian #princessofwales #princessdiana #gb #hertruestory #kensingtonpalace #uk #thebritishroyalfamily #theroyalfamily #thebritishmonarchy #queenofhearts #instagood #instaroyal #instalike #di #fashionicon #peoplesprincess #style #glamorous #icon #foreveryoung #uk #الأميرة_ديانا #أميرة_ويلز #أميرة_القلوب #الأميرة_ديانا_لﻷبد #بريطانيا #لندن #قصتها_الحقيقية #أميرة_الشعب

A post shared by Princess Diana Forever (@princess.diana.forever) on