Се породи Нора Шаќири, а синчето доби необично име (ФОТО)

605

Поранешната ТВ водителка и родена сестра на пејачот на групата „Нон стоп“, Бени Шаќири – Нора Шаќири стана мајка.

Таа и нејзиниот сопруг Марко денес за прв пат станаа родители. Нора и преку социјалните мрежи му посака добредојде на синот Ијан.

Среќниот татко, пак, објави дека е исто толку возбуден и горд.

Нора и Марко, како што е познато добија машко дете, а синчето доби помалку чудно и необично име за балкански услови – Ијан.

Се работи за типично англиско име, а блиските пријатели и познаници тврдат дека со оглед што и таткото (Марко) и вујкото (Бени)  на новородениот Ијан се „рокери по професија“, тој го добил името по некој од светските рок музичари, како што се пејачот на легендарните „Deep Purple“ – Ијан Гилан, или нивниот тапанар, Ијан Пајс или можеби по Ијан Кертис, вокалистот на култните  „Joy Division“, или…?!!