ПСЖ слави титула, Мбапе се доближи до Меси

184

Уште пред да почне натпреварот со Монако, јасно беше дека ПСЖ е нов шампион во француското првенство.

Фештата на Паркот на принцовите ја зголемија Нејмар и Кавани кои се вратија во тимот на „светците“, а уште повеќе Килијан Мбапе кој постигна хет-трик против својот поранешен клуб.

Со тоа тој се доближи на само три гола до Лионел Меси на пет кола пред крајот на сезоната.