Пива, пури и цигари на славјето за купот

90

Интер синоќа го освои купот на Италија, откако го поразија Јувентус по продолжениата со вкупно 4:2.

По цели 11 години “нероазурите” се радуваа на овој трофеј а атмосфертата по мечот беше на високо ниво. Марсело Брозович, Артуро Видал и Алексис Санчез беа во “главна улога”.

На две кола пред крајот на првенството Интер се бори со лутиот ривал Милан за освојување на скудетото. Во моментов “црно-плавите” имаат -2 бодови и се наоѓаат на втората позиција на табелата.

Димитар Младеновски