Папараците ја уловија како се шета без градник: Вака изгледа сестрата на Ирина Шајк

34

Ирина Шајк е една од најзгодните и познати руски манекенки, но името Татиана Петенкова можеби не ви звучи познато.

Имено, малкумина знаат дека Ирина има сестра која една година е помлада од неа.

ФОТО: ИНСТАГРАМ

Татиана се крие од медиумите колку што може, а живее мирен и семеен живот во Русија.

Како што пишуваат странските медиуми, Петенкова не се одлучила за животен стил како нејзината сестра, туку е посветена на сопругот и децата.

Заедно со сопругот заработуваат преку одлегување и продавање на кучиња.

ФОТО: ИНСТАГРАМ

Инаку, овие денови Татиана ја посетила својата сестра, а папараците ја уловиле на улиците во Њујорк.

Таа била облечена во тренерки во комбинација со сина блуза под која не носи градник, а се тоа во комбинација со патики и црна јакна.

Татиана завршила комзетичко училиште, а детството на неа и Ирина воопшто не било лесно. Живееле во мало село, а како деца ги изгубиле својот татко кој починал од воспаление на белите дробови. Поради сиромаштија, нивната мајка работела три работи. Кога починал нивниот татко, Татиана имала 15 години, а Ирина 16.