Пациент се фрлил од прозорец од ГОБ „8-ми Септември”

108

Пациент кој се лекувал во Градската општа болница „8-ми септември” утринава се фрлил од прозорец, дознава Сител од болнички извори.

Пациент утрово во 7.20 се фрлил од првиот спрат на Ковид-центарот во болницата „8 Септември“ во Скопје и почина, потврди МВР. Станува збор за лице на 70-годишна возраст.