„Ова е сериски убиец“: И хрватскиот пејач меѓу заразените!

437

Сплитскиот музичар Сандро Мајсторовиќ (35) преку Инстаграм откри дека е позитивен на Ковид-19.

Тој напиша дека резултатите покажале дека тој е заразен, но дека се чувствува подобро и повеќе нема температура.

– За сите да знаат, јас сум позитивен на КОВИД-19. Трет ден немам температура. Заздравувам. Јас го победувам вирусот. Ти благодарам драг Боже. На ова место вчера, го молев папата Франциско за сите нас. Молете се, молете се, молете се! И остани дома. Ова е сериски убиец – порача Мајсторовиќ.

ФОТО:ПРИНТСКРИН/ИНСТАГРАМ

– Тешко е, ова е навистина тешко, никогаш не било потешко, нема да бидам иста личност. Имаме многу голема задача – изјави пејачот и за Индекс.хр.