Оскаровецот позираше во дрес од Југославија, па стана сензација на интернет

187

Данскиот актер на социјалните мрежи стана сензација поради фотографијата која што се појави, а на која што позира во југословенски дрес.

Славниот оскаровец Мадс Микелсен стана хит на социјалните мрежи, но не поради наградениот филм, туку поради дресот од југословенската репрезентација кој што го носи на себе.

Данецот направил фотографија на Мајорка, а истата за кратко време направи „бум“ на интернет.

Имено, во моментот кога го обиколувал локалниот пазар, сретнал еден негов фан кој што изразил желба да се фотографира со него.

Името на неговиот фан е Дејвид, член на електро панк бендот Ел Диа Електрико, а господинот во дресот на Југославија е Мадс Микелсен.

Да ве потсетиме, актерот беше награден со престижната награда Оскар за филмот „Another Round“ кој што беше снимен минатата година.