Очигледно не ѝ пречи да се фотографира гола: Наоми Кемпбел го распамети машкиот свет…

301

Манекенката Наоми Кемпбел и во 50-та година од својот живот не престанува да објавува предизвикувачки фотографии.

Црната пантерка, како што многумина ја нарекуваат на своите следбеници на Инстаграм ги изненади со фотографија од кревет на која позира топлес.

Едната брадавица од градите покриена ѝ е со раката, а другата со ѕвездичка.

„Селфи за недела“ – напишала Наоми во објавата.

View this post on Instagram

#SelfieSunday 🌙 💫

A post shared by Naomi Campbell (@naomi) on

„Ќе го срушиш интенетот госпоѓице Наоми“, „Како можеш да бидеш толку совршена?“. „Изгледаш како божица“ – се само некои од коментарите кои се оставени под фотографијата на Наоми која собрала над 200 илјади лакови.

Наоми многупати докажала дека не ѝ пречи да позира гола…