Обложувалниците велат: Вардар тотален аутсајдер… но, така беше и пред две години!

151

Позната е спортската изрека: Никогаш не го потценувај срцето на шампионот. Обложувалниците не го почитуваат ова правило и вечерва можат дебело да настрадаат.

Коефициентот на победа на Барселона е мизерни 1,25 пто можеби не доликува на еден полуфинален меч, особено ако се знае дека „каталонците“ доживеаја дебакл од нашиот тим пред две години, во истата фаза, на истото место. На Вардар има 4,90, а мечот да заврши нерешено по 60 минути игра е 10.

Кој има храброст, нека одигра на Вардар, ако „црвено-црните“ победат, задоволството ќе биде двојно.