Нов земјотрес од 4,4 степени во Маврово

145

еизмолошките опсерватории, денеска точно на пладне кај Маврово регистрирале нов земјотрес со јачина од 4,4 степени според Рихтеровата скала.

Ова е втор регистриран земјотрес, по утринскиот кој беше почувствуван низ цела држава.