(Неверојатно видео од Арктикот) И фрлија рагби топка на кит белуга, таа им ја врати

119

Група навивачи на рагби тимот на Јужна Африка, која пред една недела стана светски шампион на првенството во Јапонија имаа незаборавно искуство од пловење по Арктичкиот океан, а нивното видео, снимено од бродот, оправдано стана вистински вирален хит.

Во еден момент на бродот се приближи кит од видот белуга, а интеракцијата која што животното ја разви со луѓето ја разнежни светската јавност.

На видеото се гледа како човек од бродот фрла рагби топка, а китот потоа плива кон неа, ја фаќи и ја враќа на екипажот.