На одморот му нема крај: Лила на нова дестинација и во нов костим за капење кој не и ги собира градите (фото)

645

Грција, Турција, Охрид… а сега и Црна Гора, за познатата ТВ водителка и инфлуенсерка Лила Филиповска, летото се восприема во целост, од почеток до крај.

Се додека не залади, дувне есенско ветре,падне температурата и заврне дожд, но и почнат снимањата на новата сезона на „Се или нешто“, дотогаш Лила е на пат, на нова дестинација каде се полни со енергија, ја регенерира секоја мозочна ќелија и се храни со позитивна енергија.

ФОТО:ИНСТАГРАМ/ЛИЛА ФИЛИПОВСКА

Овој пат Лила се спакува и замина за Твиват- Црна Гора од каде како што е ред објави неколку фотографии, „стори“ и видеа за на своите следбеници да им каже и покаже односно сугерира за местото кое го избрала.

А рака на срце, секогаш го избира врвот, рајот за хедонистите.

А со ново место покрај вода, мора да се носи и нов костим за капење, само што овој пат наместо бикини, изборот падна на син едноделен костим кој во пределот на бујните гради едвај ја собра.

ФОТО:ИНСТАГРАМ/ЛИЛА ФИЛИПОВСКА

На последната фотографија Лила целеше на зајдисонцето додека позира свртена со грб на јахта, но дури и последниот блесок од сонцето не беше толку силен за да гледаме во него, а не во раскошот на наша Лила!