МВР за фаталната несреќа во Ново Лисиче: Во 22.45 бабата им подлегнала на повредите

485

Синоќа околу 20 часот во Секторот за внатрешни Скопје било пријавено дека на булевар „Србија“, товарно моторно возило „Пежо Партнер“ со велешки регистерски ознаки управувано од П.Т. (40) од Велес удрилo во пешаците В.Т. (61) и тригодишно девојче од Скопје, информира МВР во дневниот билтен.

Во незгодата пешаците се здобиле со тешки телесни повреди и со возило на Итна медицинска помош биле пренесени во Комплекс клиники “Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош. Во 22,45 часот В.Т. им подлегнала на повредите.

Извршен е увид на местото на настанот. Се работи на расчистување на случајот.