МВР се огласи по повод вчерашното пукање во Тетово

362

Од полицијата велат дека било пукано од возило во движење, а случајот бил пријавен во полиција.

„Во 22:45 часот М.Т од Тетово пријавил во СВР Тетово дека непознато лице од автомобил во движење пукало во неговата куќа во Тетово. Засега нема извештаи за повредени лица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, велат од СВР Тетово.